Στις 29 Μαρτίου 2023, η ομάδα του Life GrIn πραγματοποίησε επίσκεψηστο τμήμα πρασίνου του Δήμου Βύρωνα, όπου παρουσιάστηκε η Πλατφόρμα Συνεργασίας. Επίσης, πραγματοποιήθηκε η εκπαίδευση των εργαζομένων του τμήματος, καταχωρώντας παράλληλα δεδομένα του Δήμου. Μετά την εκπαίδευση ακολούθησε συζήτηση και λύθηκαν απορίες για την πλατφόρμα, ενώ υπήρξαν και προτάσεις αναφορικά με νέες λειτουργίες και εργαλεία.
![](https://lifegrin.gr/wp-content/uploads/2018/10/ladybug-5.jpg)
Μετρήσεις
Πρόσφατα άρθρα
- Τελική Επίσκεψη Ελέγχου για το Πρόγραμμα LIFE GrIn
- Παρουσίαση του έργου LIFE GrIn και δράσεις περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στους μαθητές και στους δασκάλους των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής Αττικής
- Παρουσίαση του έργου LIFE GrIn μαζί με δράσεις περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στους μαθητές και στους δασκάλους των τάξεων του Δημοτικού σχολείου Αμαρουσίου Αττικής,
- Παρουσίαση του έργου LIFE GrIn και δράσεις περιβαλλοντικής εκπαίδευσης στους μαθητές και στους δασκάλους των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου Καρυών Χίου
- Πώς βοηθά το αστικό πράσινο στην αντιμετώπιση των κλιματικών προκλήσεων;